piątek, 1 lutego 2013

La Rivista czyli czasopismo, które naprawdę warto czytać

Accipicchia! Wyprowadziłam się z Warszawy, a tam się zaczęły dziać ciekawe rzeczy! Odkryłam dopiero niedawno, że z inicjatywy p. Julii Wollner we wrześniu 2012 r. powstało fantastyczne czasopismo o wymownej nazwie La Rivista.

Jest to czasopismo o bardzo poręcznym formacie - mieści się w torebce bezproblemowo. :-) Ma też niezwykle bogate wnętrze... skierowane do uczących się włoskiego, zainteresowanych Włochami i wszystkim co włoskie.
Można w nim znaleźć naprawdę ciekawe artykuły, np. o studiach we Włoszech, o Vivaldim i Casanovie, o włoskiej modzie, polityce, kuchni, zwyczajach świątecznych i codziennych itd.
Większość tekstów jest po polsku, ale z włoskimi słówkami tu i ówdzie, które zawsze są przetłumaczone w przypisach lub dodatkowym słowniczku, więc mogą z nich korzystać nawet ci, którzy dopiero rozpoczynają naukę. Pod koniec każdego numeru znajdziemy artykuł dla ambitniejszych - napisany przez rodowitego Włocha lub rodowitą Włoszkę w całości w języku włoskim, a także stronę lub dwie z grami językowymi.

Trochę mi było smutno, że dowiedziałam się o warszawskiej prezentacji tej nowości po fakcie, ale na szczęście jest internet! A w nim możliwość zamówienia wszystkich numerów, jakie do tej pory się ukazały. Wystarczy wejść na stronę: http://www.larivista.pl/, na której znajdziecie wszelkie potrzebne informacje.
Trzeba więc znaleźć punkt sprzedaży najbliższy nam i udać się tam jak najszybciej lub zamówić, poczekać na przesyłkę, a potem usiąść wygodnie i zagłębić się w lekturę. Gwarantuję natychmiastową poprawę humoru i przeniesienie się do cieplejszego klimatu.
Z całego serca polecam tę pozycję!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz